TVP z prawami do piłki ręcznej w wydaniu reprezentacyjnym i ligowym

Telewizja Polska zakupiła od Związku Piłki Ręcznej w Polsce prawa do pokazywania rozgrywek towarzyskich i eliminacyjnych reprezentacji kobiet i mężczyzn, finałowych spotkań Pucharu Polski oraz PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej. Umowa będzie obowiązywać do 2020 roku.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Prawa zakupione od ZPRP to ważne uzupełnienie pakietu piłki ręcznej. TVP posiada już licencje do mistrzostw Europy i świata kobiet i mężczyzn aż do końca 2018 roku. Te najważniejsze dla piłki ręcznej i kibiców wydarzenia od blisko 10 lat są regularnie pokazywane w Telewizji Polskiej – w TVP2 i TVP Sport. W tym czasie mężczyźni wywalczyli dwa brązowe medale mistrzostw świata: w 2009 roku w Chorwacji i 2015 w Katarze oraz zajęli czwarte miejsce w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Z kolei kobiety dwukrotnie były tuż za podium mistrzostw świata – w 2013 roku w Serbii i w 2015 w Danii. Za każdym razem transmisje tych emocjonujących spotkań oglądały w TVP miliony widzów.

Telewizja Polska transmitowała już istotne dla piłki ręcznej wydarzenia krajowe. Na antenie TVP Sport pokazane zostały decydujące mecze Superligi kobiet, a także finałowe mecze o PGNiG Puchar Polski kobiet i mężczyzn.

W czerwcu TVP pokaże decydujące spotkania w eliminacjach mistrzostw Europy mężczyzn (14 czerwca mecz Serbia – Polska, 18 czerwca mecz Polska – Rumunia) oraz dwumecz Polska – Rosja w eliminacjach mistrzostw świata kobiet (9 i 15 czerwca).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *