TVP zaprezentowała wojewodom alarmową aplikację HbbTV

17 maja podczas konwentu wojewodów w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się prezentacja możliwości wykorzystania telewizji cyfrowej do przekazywania informacji o zagrożeniu kryzysowym. Wojewodowie po raz pierwszy mieli okazję poznać aplikację alarmową, która pilotażowo jest uruchamiana w lubuskiem, a docelowo mogłaby objąć cały kraj.

Zaprezentowany Regionalny System Ostrzegania jest nową usługą telewizji hybrydowej, która z uwagi na ograniczoną jeszcze dostępność odbiorników z funkcją HbbTV wykorzystuje jako podstawowy sposób komunikacji mechanizm napisów DVB-T dostępny w telewizji cyfrowej. Po pojawieniu się ostrzeżenia na oficjalnym portalu urzędu wojewódzkiego, będzie ono automatycznie wprowadzone do systemu emitującego napisy. Widzowie znajdujący się w zasięgu cyfrowego multipleksu zobaczą komunikat na ekranie swojego telewizora.

Obecny na konwencie Marian Zalewski, członek Zarządu TVP S.A. powiedział, że telewizja publiczna gotowa jest rozwijać technologiczną współpracę z samorządami wojewódzkimi na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionach. Aplikacja Regionalny System Ostrzegania jest nową aktywnością w świadczeniu nowoczesnych usług i nową jakościowo formą kontaktu z widzami TVP. Na spotkaniu podjęto rozmowy w sprawie wdrożenia pilotażowego systemu wakacyjnego, w którym informacje o zagrożeniach byłyby przekazywane za pośrednictwem: serwisu hybrydowego TVP, napisów DVB-T oraz telegazety.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *