TV Puls kończy nadawanie analogowe jako pierwsza telewizja w Polsce

20 maja TV Puls zakończy nadawanie analogowe jako pierwsza ogólnopolska telewizja naziemna. Konkurencyjne stacje zakończą ten proces dopiero w czerwcu i lipcu.

Oznacza to, że od 20 maja TV Puls będzie dostępna naziemnie w całej Polsce tylko w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Proces cyfryzacji telewizji, który zakończy się 23 lipca, oznacza bezpłatny dostęp do większej ilości kanałów telewizyjnych w lepszej jakości obrazu i dźwięku. TV Puls ze swoją atrakcyjną ofertą programową jest największym beneficjentem cyfryzacji w Polsce. Stacja stale powiększa swój udział w rynku. W marcu 2013 roku TV Puls zanotował 3,13% SHR w grupie komercyjnej (16-49).

tvpulswykres

Drugi kanał Telewizji Puls Sp. z o.o. -€“ PULS 2 -€“ jest dostępny także w ramach drugiego multipleksu (MUX-2) Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz w ofercie ponad 330 operatorów kablowych. Kwiecień był najlepszym miesiącem w historii kanału PULS 2 (0,80%, SHR 16-49) -€“ stacja pobiła wiele swoich rekordów, m.in. w sobotę, 27 kwietnia, PULS 2 pobił również swój rekord w grupie 4+ z wynikiem 1,49% SHR, zaś od poniedziałku (22 kwietnia) do niedzieli (28 kwietnia) udział stacji w rynku telewizyjnym wyniósł 0,93% SHR w grupie komercyjnej.

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *