TVR i nie tylko w lokalnym multipleksie NTL Radomsko?

W grudniu 2013 roku spółka NTL Radomsko rozpoczęła nadawanie sygnału trzeciego lokalnego multipleksu (MUX-L3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W ofercie multipleksu znalazły się trzy programy telewizyjne – NTL Radomsko, 4fun.tv i TV Disco. Jednak decyzja rezerwacyjna dla NTL Radomsko przewiduje możliwość dołączenia kolejnych programów telewizyjnych do oferty MUX-L3.

Decyzja rezerwacyjna z 4 grudnia 2013 roku dla NTL Radomsko określa jakie stacje mogą być umieszczone w MUX-L3. Wskazuje ona, że obok programów telewizyjnych, które obecnie są dostępne w sygnale MUX-L3, oferowany może być również program TVR oraz inne programy telewizyjne, na które nadawcy uzyskali koncesje wydane przez przewodniczącego KRRiT.

Warto zauważyć, że decyzja rezerwacyjna nie ogranicza liczby programów telewizyjnych, które mogą być oferowane sygnale MUX-L3. Jedynie wskazuje, że na każdy program telewizyjny powinna przypadać taka sama średnia przepływność strumienia danych.

Identyczne zapisy, jeśli chodzi o możliwość oferowania dodatkowych programów w lokalnym multipleksie, dotyczą również MUX-L2, którego operatorem jest Telewizja TVT.

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *