UKE odmówiło EmiTelowi rezerwacji częstotliwości na MUX-8

Urząd Komunikacji Elektronicznej pod koniec maja 2014 roku zakończył postępowanie wobec wniosku spółki EmiTel o dokonanie rezerwacji częstotliwości z zakresu 174-230 MHz do wykorzystania przez systemy telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T w multipleksie ogólnopolskim, tzw. MUX-8.

Prezes UKE, Magdalena Gaj, poinformowała o zakończeniu postępowania wobec wniosku spółki EmiTel na posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, które odbyło się 29 maja 2014 roku.

Jeśli chodzi o EmiTela i to, że poinformowaliśmy go, że proces zostanie zakończony, to nie ten proces związany z konkursem, tylko proces związany z rozstrzygnięciem ich wniosku. Ten proces został uruchomiony wnioskiem EmiTela o dokonanie rezerwacji częstotliwości i formalnie powinniśmy rozstrzygnąć ten wniosek. W tym tygodniu ten wniosek formalnie rozstrzygnęliśmy. Wydaliśmy decyzję odmawiającą EmiTelowi rezerwacji częstotliwości w związku z koniecznością przeprowadzenia konkursu – powiedziała prezes UKE, Magdalena Gaj.

Na tym samym posiedzeniu Magdalena Gaj wyjaśniła również, kiedy upływa termin zakończenia konkursu na operatora MUX-8, który wynika z ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Termin, który wynika z prawa telekomunikacyjnego upływa w czerwcu a nie w maju, ponieważ licząc 8 miesięcy od 28 października to jest 28 czerwca a nie 28 maja. To jest termin instrukcyjny i ten proces na pewno się nie zakończy do końca czerwca – zapowiedziała Magdalena Gaj, prezes UKE.

Źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *