„W sieci eksperymentów” na Discovery Channel

Bill Gates, Steve Jobs czy Mark Zuckerberg nigdy nie bali się eksperymentować. Ci wizjonerzy wyróżniali się kreatywnością, umiejętnością łamania standardów, a także zdolnością do przekraczania wszelkich granic. Są dowodem na to, że najważniejszy jest pomysł i wiara w projekt. W nowej serii programu „W sieci eksperymentów” poznamy śmiałków, którzy idąc tym tropem nie bali podjąć się ryzyka. Widzowie zobaczą ranking pierwszej dwudziestki najciekawszych domowych eksperymentów i wyczynów, jakie można znaleźć w Internecie. Premiera programu „W sieci eksperymentów” 12 marca 2016 roku na Discovery Channel.

Aż wierzyć się nie chce, że poważni naukowcy zgodzili się poddać wnikliwej analizie zabawne, jak również często dziwaczne i przerażające klipy video. Jednak w każdym szaleństwie jest metoda, a wiele doniosłych odkryć zostało dokonanych przypadkiem. W serii „W sieci eksperymentów” naukowcy, za pomocą różnorodnych technik grafiki komputerowej, przeprowadzą badania najbardziej szalonych pomysłów, jakich może dokonać człowiek. Wyniki pomogą wytłumaczyć, czy z punktu widzenia nauki przedstawione wyczyny są możliwe do zrealizowania, czy nie są tylko sprytnie zmontowanym oszustwem. Każdy kolejny odcinek to niesamowity przypadek w całości rozkładany na czynniki pierwsze. Zaleca się… nie powtarzać tego w domu.

W pierwszym odcinku programu zobaczymy najszybszego motocyklistę świata oraz grupę śmiałków, którzy łączą własną pomysłowość z wytrwałością. Co wyniknie z takiego połączenia? Historia zna tylko jednego człowieka, który potrafił chodzić po wodzie – czy naukowcy udowodnią, że jest ktoś jeszcze o takich umiejętnościach? A to dopiero rozgrzewka. Czy goryl i superszybki lew morski są w stanie wygrać starcie z bałwanem na pustyni i podwodnym wózkiem inwalidzkim? Niektórzy bohaterowie tych klipów są niczym króliki doświadczalne, inni to urodzeni poszukiwacze wrażeń, którzy nie znają słowa „niebezpieczeństwo”.

„W sieci eksperymentów”

Premiera: sobota, 12 marca, godzina 15:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *