Wektor 2014 dla „Debaty Trójstronnej” w TVP INFO

„Debata Trójstronna” – cykliczny program TVP INFO – został uhonorowany 10 stycznia 2015 roku prestiżową nagrodą Wektora 2014, przyznawaną przez Pracodawców RP za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

W uzasadnieniu decyzji podkreślono, że „Debata Trójstronna” otrzymuje statuetkę Wektora za konsekwentne próby powrotu do „trzech stron” dialogu.

„Debata Trójstronna” to program Macieja Zakrockiego, emitowany dwa razy w miesiącu w TVP INFO w soboty o godzinie 13:00. Jak zauważył autor cyklu, dziękując za nagrodę w imieniu całego zespołu, przede wszystkim w imieniu Joanny Osińskiej, która od kilku lat prowadzi program, gdy od czerwca 2013 roku związki zawodowe przerwały pracę w Komisji Trójstronnej, jedynym miejscem, w którym toczył się dialog między rządem, związkami i pracodawcami była TVP. – To jeszcze jeden dowód – dodał Maciej Zakrocki – jak bardzo potrzebne są media publiczne, bo tylko one, w tym właśnie TVP, mogą wypełniać tego rodzaju społeczne zadania.

Twórcom cyklu podziękował Prezydent RP Bronisław Komorowski, który odebrał tego wieczoru statuetkę Super Wektora. Kancelaria Prezydenta RP także działa na rzecz dialogu społecznego. Stąd w programie 31 stycznia „trzecią stronę” w dyskusji ze związkami zawodowymi i pracodawcami będzie reprezentowała minister Irena Wóycicka, w której zespole powstał projekt zmian w kodeksie pracy ułatwiających rodzicom godzenie obowiązków zawodowych z wychowaniem dzieci. A już w najbliższą sobotę – 17 stycznia – „Debata” o przyszłości polskiego górnictwa.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *