Wielkanoc 2016 w RMF Classic

Tajemnice opactwa w Staniątkach, w Tatrach z TOPR-em, śpiewanie z Alicją Majewską i wizyta w ptasim azylu – to niektóre propozycje RMF Classic na Wielkanoc.

Świąteczny weekend RMF Classic rozpocznie w Wielki Piątek od spotkania Alicji Myśliwiec z prof. Zbigniewem Mikołejką – filozofem i historykiem religii. Tematem rozmowy będzie m.in. oswajanie lęku przed śmiercią (godziny 17:00-19:00).

W Wielką Sobotę o tajnikach kuchni roślinnej Ewa Stanek porozmawia z Martą Dymek, autorką bestselerowej „Jadłonomii” (godziny 9:00-13:00). Po południu (godziny 13:00-17:00) Jadwiga Polus zaprowadzi słuchaczy za furtę zabytkowego opactwa Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach, a tuż potem „literacka gimnastyka umysłu”, czyli spotkanie Magdy Miśki – Jackowskiej z literaturoznawcą prof. Ryszardem Koziołkiem (godziny 17:00-21:00).

W Wielkanocną Niedzielę przed południem (godziny 9:00-13:00) na tatrzańskie szlaki słuchaczy RMF Classic zabiorą ratownicy TOPR, czyli „Ludzie Roku” – laureaci w Plebiscycie MocArty RMF Classic 2015. To będzie opowieść o służbie, w której dają z siebie wszystko… Tuż potem (godziny 13:00-17:00) stacja przypomni postać zmarłego niedawno, wybitnego austriackiego dyrygenta Nicolausa Harnoncourta – w programie najsłynniejsze wykonania muzyki klasycznej pod jego batutą. Niedzielne późne popołudnie i wieczór (17:00-21:00) – to świąteczna wizyta Dariusza Stańczuka w domu popularnej piosenkarki Alicji Majewskiej, na warszawskim Targówku.

Wielkanocny Poniedziałek (godziny 9:00-13:00) rozpocznie się od recepty na slow life – Alicja Myśliwiec wraz z Katarzyną Kędzierską, autorką bloga Simplicite, sprawdzą czy można mądrze wykorzystać życiowy minimalizm. Rozćwierkane popołudnie (godziny 13:00-17:00) zapewni słuchaczom Urszula Urzędowska, która zabierze ich do ptasiego azylu, czyli do Ośrodka Rehabilitacji Krajowych Ptaków Chronionych. Jak zwykle w tym wyjątkowym okresie RMF Classic dopasuje swój repertuar do nastroju Świąt Wielkanocnych, a także zaprosi na specjalne wieczory muzyczne, które przygotowała Jowita Dziedzic – Golec. W Wielki Piątek (od godziny 19:00) zabrzmi album „Cantus: Christian – Pierre La Marca”, zbiór znanych utworów sakralnych w opracowaniu na wiolonczelę. W Wielkanocną Niedzielę (od godziny 20:00) zaśpiewa jeden z największych tenorów naszych czasów – w programie album „The Best of Plácido Domingo”. Natomiast w Lany Poniedziałek (od godziny 19:00) zabrzmią „Cztery pory roku” Vivaldiego przekomponowane przez Maxa Richtera.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *