Wielkanoc 2018 na kanale National Geographic

Na okres Świąt Wielkanocnych kanał National Geographic przygotował szeroką propozycję programów, w której każdy znajdzie interesujące dla siebie tematy. Świąteczny blok programowy rozpocznie się już 30 marca o godzinie 19:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Jako pierwszy w Wielki Piątek wyemitowany zostanie dokument „Zabić Jezusa”, w którym historia Chrystusa ukazana zostanie w kontekście ówczesnego życia politycznego. Z kolei przygotowana na sobotę „Tajemnica Grobu Jezusa” odkryje przed widzami kanału National Geographic miejsce, w którym z kamerą nie był dotąd nikt wcześniej. Ekipa National Geographic jako jedyna miała możliwość uwiecznienia jednego z najświętszych miejsc dla chrześcijan w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Wewnątrz obserwowała pracę naukowców, ścigających się z czasem, by jak najszybciej wzmocnić konstrukcję zniszczonej i narażonej na zawalenie edykuły Grobu Świętego, miejsca spoczynku Jezusa. Wyniki badań wskazały, że Grób został wybudowany w okresie rządów Konstantyna, pierwszego chrześcijańskiego cesarza, w IV wieku n.e. – co może całkowicie zrewidować naszą wiedzę o miejscu spoczynku Chrystusa.

W Święta będziemy mieli okazję jeszcze bardziej cofnąć się w czasie – do czasów przed naszą erą i zobaczyć z bliska „Najstarszą piramidę w Egipcie” znajdującą się w Sakkarze. To grobowiec faraona Dżesera, który panował w drugiej połowie XXVII w. p.n.e.

Kanał National Geographic przybliży również zagadki historii współczesnej. W cyklu „Wyprawa na dno” dzięki nowoczesnej technologii odkryjemy tajemnice Zatoki San Francisco i dowiemy się, dlaczego ucieczka z wyspy Alcatraz była praktycznie niemożliwa. Przeniesiemy się też do zniszczonego przez tsunami legendarnego „miasta grzechu” – Port Royal. Będziemy mieli również szansę wejść na pokład Titanica i na nowo przeanalizować jego ostatni rejs. Z kolei dokument „Atak zeppelinów” odkryje przed nami kulisy nalotu niemieckich sterowców na Londyn. Zobaczymy też „Zaginiony okręt Hitlera” i będziemy eksplorować podwodne cmentarzyska okrętów z czasów II wojny światowej.

Nie zabraknie też wielkich osobowości. Ich sylwetki będzie można bliżej poznać w głośnej i nominowanej do wielu nagród serii „Geniusz: Einstein” czy w lirycznym i bardzo osobistym dokumencie „Diana”.

Dla wszystkich, którzy podziwiają cuda świata stworzone ludzką ręką przygotowaliśmy natomiast przegląd „Niezniszczalnych budowli”. Lotnisko wyrzeźbione w lodzie czy podniebne mosty – to z kolei „Najniebezpieczniejsze miejsca świata”.

Świąteczny blok programowy – od piątku 30 marca od godz. 19:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *