Wielkanoc w TVN 7

Na Wielkanoc stacja TVN 7 przygotowała prawdziwą ucztę dla wielbicieli dobrego kina. Warto zatem zasiąść przed telewizorem i ten wyjątkowy czas spędzić razem.

W świąteczny piątek o godzinie 20:00 nie można przegapić filmu przygodowego „Kroniki Spiderwick” w reżyserii Marka Waters’a. Film powstał na podstawie cieszących się ogromną popularnością książek dla dzieci. To przygodowa opowieść w konwencji fantasy, która zachwyci każdego z widzów, także dorosłych, w których ciągle drzemią dziecięce marzenia o przygodzie. Trójka rodzeństwa przeprowadza się wraz z matką do nowego domu, który jest zabytkową wiktoriańską rezydencją. W starym domostwie dzieci znajdują mnóstwo ciekawych i niezwykłych przedmiotów, m.in. starą książkę na strychu, która wciągnie ich w tajemniczy świat przygód…

W sobotę wielkanocną zapowiada się wieczór pełen wrażeń. O godzinie 19:30 emisja filmu „Gwiezdny pył” w iście hollywoodzkiej obsadzie. Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Claire Danes, Sienna Miller to tylko garstka występująca w filmie. Historia dotyczy chłopaka, który obiecał dziewczynie, w której się zakochał, gwiazdkę z nieba. I kiedy gwiazda spadła na ziemię, wyruszył na poszukiwania. Nie wiedział tylko, że na ziemi, w magicznej krainie, gwiazda będzie piękną dziewczyną… Tak rozpoczyna się jeden z piękniejszych baśniowych filmów ostatnich lat, który warto obejrzeć z całą rodziną.

Niedzielny poranek to gratka dla najmłodszych. O godzinie 9:00 film animowany „Mrówka”, którego akcja toczy się wśród mrówek żyjących w nowojorskim Central Parku. Głównym bohaterem jest mrówka Z – indywidualista, broniący swej niezależności duchowej w środowisku, w którym liczą się przede wszystkim interesy zbiorowości. Z marzy o mrówce – księżniczce Bali, jednak ona go lekceważy. W zdobyciu serca księżniczki próbuje mu pomóc najlepszy przyjaciel Z – żołnierz Weaver. Niespodziewanym zbiegiem okoliczności Z ze zwykłej mrówki – robotnicy staje się prawdziwym bohaterem… Głosów użyczyły bohaterom największe gwiazdy filmu amerykańskiego – Woody Allen, Sharon Stone, Gene Hackman i Sylvester Stallone.

O godzinie 11.00 film dla całej rodziny – „Beethoven VI: Wielka ucieczka”. Eddie jest treserem zwierząt i nie chce żeby w jego domu przebywały zwierzęta. Jego syn chce zatrzymać znanego z poprzednich filmów bernardyna, ale ojciec jest nieugięty. Dopiero kiedy przestępcy porwą dla okupu psiego gwiazdora Eddie będzie musiał pogodzić się z wielkim psiskiem…

W niedzielę popołudniu wielki hit „Rio Bravo”. Każdy fan westernu o godzinie 17:00 powinien włączyć TVN 7. Rio Bravo to niewielkie miasteczko leżące na granicy stanu Teksas. Tamtejszy szeryf John T. Chance (John Wayne) znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Aresztował Joe Burdette’a (Claude Akins), bezwzględnego mordercę. Brat aresztowanego, Nathan Burdette (John Russell), jeden z najbardziej wpływowych ludzi w okolicy, postanowił uwolnić Joe. Wynajął zawodowego rewolwerowca, zablokował wszystkie drogi prowadzące do miasta. Nathan gotów jest nawet zabić szeryfa, by nie dopuścić do skazania swego brata.
Po westernie, o godzinie 2:.00 film sensacyjny – „Ścigany”. Ceniony chirurg z Chicago, doktor Richard Kimble zostaje oskarżony o zabójstwo żony. Dowody świadczą przeciwko lekarzowi i po zakończeniu procesu niewinny Kimble skazany zostaje na śmierć. Jednak ucieka z autobusu przewożącego skazańców i wyrusza na poszukiwanie mordercy. Rusza za nim pościg, któremu przewodzi uparty i wytrwały agent federalny, szeryf Sam Gerard.

W poniedziałek wielkanocny o godzinie 20:00 premiera w TVN 7 – film przygodowy „Tristan i Izolda”. Po upadku Rzymu, tryumfujący wodzowie Anglii zostali w brutalny sposób skarceni przez armię irlandzkiego króla Donnchadha. Jeden z nich, noszący imię Marke (Rufus Sewell) podejmuje próbę zjednoczenia zwaśnionych plemion Anglii, by stworzyć z nich jednolity naród, którym mógłby niepodzielnie władać. Najznamienitszym rycerzem tych czasów jest Tristan (James Franco), którego władca wychowywał od czasów, gdy podczas walk z Irlandczykami – w których zginęła także rodzina Marke’a – został sierotą. Mając Tristana po swojej stronie, Marke wierzy w powodzenie swojego planu zjednoczenia plemion i wygnania irlandzkich uzurpatorów z ojczystej ziemi. Niestety serce Tristana kryje tajemnicę…

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *