„Wielki Test o Europie” w TVP1/HD

Już 27 maja br. goście zaproszeni do studia Jedynki sprawdzą swoją wiedzę o Europie. Dzięki „Wielkiemu Testowi o Europie” i wyjazdowym wydaniom „Kawy czy herbaty?” widzowie TVP1/HD, poznają m.in. te miejsca w Polsce, które zmieniły się dzięki wsparciu unijnych funduszy.

W widowisku telewizyjnym duety gwiazd – znani i lubiani polscy artyści, sportowcy, dziennikarze, politycy oraz cudzoziemcy, którzy swe losy związali z Polską, będą odpowiadali na pytania testu. W programie zobaczymy głównych bohaterów kultowego serialu „Ranczo”. Marta Lipińska, Marta Chodorowska, Piotr Pręgowski i Sylwester Maciejewski będą zastanawiać się m.in. nad tym: jakie tradycje i wynalazki Europa „zawdzięcza” Polsce, jak, korzystając z unijnego wsparcia, zmienić najbliższe otoczenie. Swoją wiedzą wspomogą ich także: Joanna Moro, Olga Bończyk, Maciej Musiał, Piotr Kraśko, Agata Konarska, Julia Pitera, Beata Szydło, Joanna Senyszyn. Natomiast nad tym, jak Polacy są widziani w Europie, co Europa daje nam, a także jak zmienia się Polska dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich rozmawiać będą m.in.: Theofilos Vafidis, Kevin Aiston, Weronika Marczuk, Paolo Cozza, Dmitrij Strelnikow, Oswald Rodrigo Pereira. A wszystko przy dźwiękach znakomitej muzyki, którą zapewni występ zespołu Pectus oraz Ray Wilson.

„Wielki Test o Europie”, widowisko realizowane we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. To program, w którym podróżnicy i domatorzy, eurosceptycy i entuzjaści unijnych inicjatyw znajdą coś dla siebie. To także podróż przez Europę w poszukiwaniu polskich śladów i wyprawa w Polskę pełną europejskich akcentów. Na poszukiwanie najwytrawniejszych polskich „smaczkó”, wyruszyli eksperci: prof. Witold Orłowski, Robert Makłowicz i Maciej Zakrocki.

Jedynka zaprasza także do skorzystania ze specjalnie przygotowanej aplikacji na smartfony pod nazwą TVP EUROPA – za jej pośrednictwem każdy i w każdym miejscu będzie mógł dołączyć do wspólnej zabawy i razem z gośćmi w studiu sprawdzić swoją wiedzę – oraz w Internecie na stronie na stronie www.interia.pl. W poprzednich edycjach online i poprzez smartfony bawiło się z nami ponad 650 tysięcy użytkowników. Test będzie można rozwiązywać także zaznaczając odpowiedzi na specjalnej wrzutce w Super Expressie.

Od maja „Kawa czy herbata?” odwiedza odmienione dzięki funduszom unijnym miejsca w kraju i pokazuje widzom Jedynki, jak Polska nieustannie zmienia się dzięki własnemu potencjałowi oraz wsparciu ze strony Unii Europejskiej. Prezenterzy porannego programu Jedynki, razem ze swoimi gośćmi, przedstawiają nowoczesne muzea, centra badawcze, innowacje w edukacji i przedsiębiorczości. Przyglądają się, jak przy odrobinie wysiłku, kreatywności i wspólnego działania, może się odmienić ulica, most, firma, miasteczko lub cały region. „Kawa czy herbata?” do końca czerwca, w swoich podróżach po kraju, będzie kontynuować tematy, które zaprezentowane zostaną w „Wielkim Teście o Europie”.

Więcej informacji na:
www.testoeuropie.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *