Wigilijne wydanie „Faktów” TVN z Afganistanu

24 grudnia o 19:00 Kamil Durczok zaprasza na specjalne wydanie „Faktów” TVN realizowane prosto z polskiej wojskowej bazy Ghazni w Afganistanie.  – Ten program w całości będzie poświęcony żołnierzom, którzy tam stacjonują. Pokażemy jak tam obchodzi się ten świąteczny dzień i jak świętują ich rodziny w Polsce. Spróbujemy także podsumować naszą kilkuletnią obecność w Afganistanie – mówi redaktor naczelny „Faktów” TVN.

Materiały do wigilijnego wydania przygotowuje z Ghazni – Dariusz Prosiecki i z Kabulu Maciej Woroch. Obaj w Afganistanie wraz z operatorami są od tygodnia. We wtorkowe popołudnie wojskowym transportem doleciał do nich Kamil Durczok wraz z ekipą producentów i operatorów.

Przygotowania do wyjazdu trwały od kilku miesięcy. Każdy z wyjeżdżających musiał przejść też specjalne wojskowe szkolenie. Specjalnym transportem do Afganistanu przewieziono dwie tony sprzętu, który pozwoli na realizację programu na żywo i satelitarną łączność z Polską.

Ekipa przez najbliższe dni będzie towarzyszyć żołnierzom z polskiego kontyngentu, którzy kończą tam swoją misję i zbliżające się święta będą ostatnimi w tej bazie. Wigilijne wydanie będzie drugim realizowanym ze stolicy prowincji. – Byliśmy tam w 2007 roku, kiedy polskie wojska oficjalnie rozpoczynały tam swoją misję i już wtedy pomyśleliśmy, że chcielibyśmy tam być kiedy ich misja będzie dobiegać końca – mówi Kamil Durczok.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *