Zmiany w nadawaniu kanałów TVP w woj. dolnośląskim

Telewizja Polska uprzedza widzów z województwa dolnośląskiego o zmianach, jakie zajdą 7 i 28 listopada 2012 roku w emisji kanałów publicznego nadawcy.

7 listopada kanały TVP1 i TVP2 nadawane z Jeleniej Góry/Śnieżnych Kotłów zamienią się miejscami, tzn. TVP 1 będzie nadawany na kanale 35., a TVP 2 – 30.

Jednocześnie TVP2 emitowany dotychczas na kanale 37. z Lubania (Nowa Karczma) zostanie przeniesiony na kanał 11 – w miejsce TVP 1, którego emisja zostanie wyłączona. Wspomniane zmiany dotyczą wyłącznie programów TVP nadawanych w technice analogowej.

Widzów z północno-zachodnich rejonów województwa dolnośląskiego TVP informuje, że tego samego dnia nastąpi definitywne wyłączenie nadajników analogowego sygnału kanałów TVP nadawanych z RTCN Żagań/Wichów. Po wyłączeniu programy TVP na tym obszarze będzie można odbierać wyłącznie w systemie Naziemnej Telewizji Cyfrowej poprzez odbiorniki DVB-T wyposażone w MPEG-4.

Widzów z północnych rejonów województwa dolnośląskiego TVP informuje, że 28 listopada nastąpi definitywne wyłączenie nadajników analogowego sygnału kanałów TVP nadawanych z RTCN Poznań/Śrem. Po wyłączeniu programy TVP na tym obszarze będzie można odbierać wyłącznie w systemie Naziemnej Telewizji Cyfrowej poprzez odbiorniki wyposażone w dekodery MPEG-4.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *