„Zoologia ekstremalna” premierowo na kanale National Geographic Wild

Zwierzęta, które nie gryzą, nie trują, nie duszą albo żyją tam, gdzie łatwo dotrzeć, nie interesują Jacka Randalla. Miał sześć lat, kiedy oglądając program o wężach, poznał swoją pasję. To zoologia w najbardziej ekstremalnym wydaniu. Dzisiaj, już jako absolwent nauk przyrodniczych na Oksfordzie, wciąż uwielbia bezpośredni kontakt z naturą. I jest w tym bezkompromisowy! Przygody Randalla od sierpnia przybliża National Geographic Wild w serii „Zoologia ekstremalna”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic Wild

Czego można się spodziewać po człowieku, którego idolem zawsze był Steve Irwin, słynny australijski „Łowca krokodyli”? Na pewno nie tego, że boi się zwierząt. Jack Randall podąża drogą swojego mistrza – przybliża widzom życie najbardziej niebezpiecznych i niedostępnych przedstawicieli świata fauny, podejmując przy tym mnóstwo wysiłków na rzecz ich ochrony.

W „Zoologii ekstremalnej” Randall zabiera widzów w najbardziej niedostępne rejony świata, by wspólnie obserwować tych przedstawicieli królestwa zwierząt, do których raczej nie docieramy w czasie wakacyjnych wycieczek. Najgroźniejsze pytony australijskiego buszu? Dla Jacka są tym, czym dla nas osiedlowe koty. Krokodyle, których waga przekracza 900 kilogramów? Jak wiewiórki w parku. Jack nie tylko lubi na nie popatrzeć, chętnie je też czymś nakarmi.

Randall uwielbia adrenalinę, ale nie brawurę. Jego motywacje są zupełnie inne. Chce pokazać z bliska gatunki, których ludzie się boją, pozwolić nam lepiej je poznać. Być może ktoś – jak kiedyś mały, sześcioletni Jack – pokocha zoologię. Misja ochrony groźnych gatunków, w którą tak angażował się Steve Irwin, a którą kontynuuje Randall, na pewno nie zostanie przerwana.

Zoologia ekstremalna – premiery w niedziele od 11 sierpnia o godz. 21:00.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *