22 kwietnia IV etap wyłączeń naziemnej telewizji analogowej

Już 22 kwietnia 2013 roku nastąpi IV etap wyłączeń sygnału naziemnej telewizji analogowej. Nadawanie programów telewizyjnych w technice analogowej zostanie zakończone na obszarach Częstochowa, Gorlice, Kłodzko, Opole, Rabka, Szczawnica, Tarnów, Wrocław i Zakopane.

Wyłączenia naziemnej telewizji analogowej umożliwią dalszy rozwój Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W pierwszej kolejności będą to operacje mające na celu zwiększenie zasięgu trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, który swoim zasięgiem docelowo obejmie 98% populacji kraju. Przejście z nadawania analogowego na cyfrowe umożliwi również dostęp do znacznie większej niż dotychczas liczby programów telewizyjnych, odbiór telewizji w lepszej jakości obrazu i dźwięku, odbiór telewizji wysokiej rozdzielczości (HD), dostęp do usług dodatkowych, np. napisów w kilku językach czy dźwięku przestrzennego.

Do odbioru telewizji cyfrowej niezbędne jest posiadanie telewizora z zintegrowanym odbiornikiem sygnału cyfrowego bądź podłączenie do analogowego odbiornika telewizyjnego odpowiedniego urządzenia – dekodera. Ostrzegamy przed nieuczciwymi akwizytorami oferującymi urządzenia do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się oszuści namawiający do podpisywania umów abonamentowych czy kupna odbiorników satelitarnych, wmawiając, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Więcej szczegółów związanych z wyłączeniami analogowej emisji programu znaleźć można na stronie www.cyfryzacja.gov.pl bądź na bezpłatnej infolinii 800 00 77 88.

Źródło: Telewizja Polska/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *