4FUN.TV, STARS.TV, TV DISCO, TVR i Telewizja TVT razem w lokalnym multipleksie (grafika)

20 grudnia 2013 roku oficjalnie ruszy emisja sygnału lokalnego multipleksu (MUX-L) Naziemnej Telewizji Cyfrowej na obszarze wykorzystywania częstotliwości Ornontowice/Rybnik. Sygnał drugiego lokalnego multipleksu w Polsce, na którego ofertę złożą się Telewizja TVT, 4FUN.TV, STARS.TV, TV DISCO i TVR, będzie nadawany na kanale 47 (682 MHz).

Za emisję sygnału lokalnego multipleksu na obszarze Ornontowice/Rybnik będą odpowiadały dwa nadajniki – TON Rybnik/Chwałowice z mocą 1 kW i TON Ornotowice z mocą 1 kW.

Warto przypomnieć, że lokalny multipleks (MUX-L) Naziemnej Telewizji Cyfrowej na dzień dzisiejszy składa się z ośmiu obszarów wykorzystywania częstotliwości:

swidnicawroclawŚwidnica/Wrocław – kanał 24,

czestochowakamiensktomaszowCzęstochowa1/Kamieńsk/Tomaszów – kanał 36,

gorzowwielkopolski2Gorzów Wielkopolski2 – kanał 38,

lubanjeleniagora1boleslawiecchojnowLubań/Jelenia Góra1/Bolesławiec/Chojnów – kanał 38,

zielonagora1Zielona Góra1 – kanał 38,

glogowlegnicalubinGłogów/Legnica/Lubin – kanał 43,

ornontowicerybnikOrnontowice/Rybnik – kanał 47,

jeleniagora1Jelenia Góra1 – kanał 57.

Na obszarze Ornontowice/Rybnik będzie nadawała Telewizja TVT (operator multipleksu) oraz 4FUN.TV, STARS.TV, TV DISCO i TVR, na obszarze Częstochowa1/Kamieńsk/Tomaszów – NTL Radomsko (operator multipleksu) oraz 4FUN.TV i TV DISCO, natomiast w przypadku pozostałych obszarów operatorzy lokalnych multipleksów zostaną wyłonieni w drodze konkursu zorganizowanego przez prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

lokalnymultipleksobsz

Źródło: Telewizja TVT/Urząd Komunikacji Elektronicznej/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *