5 cech, jakie powinna posiadać reklama AdWords

Posiadasz konto w Google AdWords i zamierzasz wypuścić swoją pierwszą reklamę? Już sobie wyobrażasz, jak tysiące użytkowników odwiedza Twoja stronę i składa zamówienia na oferowane przez Ciebie produkty. Niestety to nie jest takie proste. Twoja reklama AdWords, aby była skuteczna, musi spełniać kilka wymagań narzuconych przez Google. Z tego tekstu dowiesz się, jakich dokładnie.

1. Jasne i czytelne treści

Bardzo istotną kwestią dla Google jest to, żeby Twoje linki sponsorowane były czytelne, pełne sensu i w zrozumiałe. Muszą również być ściśle związane z tym, czym zajmuje się Twoja firma i jakie są jej produkty. Tekst reklamy nie może być ogólnikowy i musi zawierać konkretne i prawdziwe dane (nazwę i adres). Oprócz tego reklama AdWords musi być wzbogacona o wysokiej jakości materiały graficzne i wideo.

2. Oczywisty przekaz

Twoja reklama musi zawierać dokładne nazwy promowanych produktów i usług. Jeżeli korzystasz z animacji, te dane powinny być wyświetlane w ostatniej klatce filmu. Zadbaj o to, by tekst nie był niepełny lub robił wrażenie uciętego.

Odpowiedni styl pisania

Reklamy AdWords muszą zawierać treści zgodne z ich przeznaczeniem. Google nie przepuści reklamy, której będą zawarte niedopuszczalne elementy takie jak numer telefonu lub gdy pole adres URL będzie używane jako dodatkowy tekst reklamy. Google jest bardzo uczulone na tego typu zagrywki i bez skrupułów cofnie taką reklamę.

Bez wielkich liter

Oprócz złego stylu i drogi na skróty Google nie lubi również wielkich liter. Jeżeli stosujesz ich zbyt wiele lub piszesz naprzemienne z małymi, licz się z tym, że Twoja reklama AdWords zostanie odrzucona. Wyjątkiem są znaki towarowe, nazwy marek i produktów, skróty i kody kuponów. W tych wypadkach Google przymyka oko na użycie wielkich liter.

Zapomnij o symbolach

Twoja reklama AdWords może zostać odrzucona z powodu wykorzystania w tekście niedozwolonych znaków, takich jak wykrzykniki w nagłówku i właściwej treści reklamy. Unikaj również powtarzania znaków interpunkcyjnych, symboli, cyfr i wielokropków. Oczywiście wyjątkiem, tak samo, jak w przypadku wielkich liter są znaki towarowe, nazwy marek i produktów, skróty oraz kody kuponów

Stosując się do 5 żelaznych zasad, stworzysz dobrą i skuteczną reklamę Google AdWords, która przyniesie Ci zainteresowanie nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *