Canal+ i ITI mogą sprzedać TVN

Zarządy Grupy ITI i Grupy Canal+ poinformowały, że w ostatnich miesiącach kontaktowali się z nimi strategiczni oraz finansowi inwestorzy, wyrażający zainteresowanie przejęciem kontrolnego pakietu akcji Grupy TVN. W odpowiedzi na to zainteresowanie Grupa ITI i Grupa Canal+ podjęły decyzje o przeprowadzeniu przeglądu strategicznych opcji dotyczących wspólnie posiadanego pakietu 51 % udziałów w Grupie TVN.

Zarówno Grupa ITI, jak i Grupa Canal+, mają podejmować wszelkie niezbędne kroki, aby w każdym scenariuszu zapewnić wysoki zwrot z inwestycji w TVN. Strony potwierdzają, że w sytuacji, gdy analiza strategicznych opcji nie doprowadzi do transakcji sprzedaży, istniejące obecnie umowy pozostają w mocy.

Grupa Canal+ będzie nadal prowadzić aktywną działalność w Polsce, swoim drugim największym po Francji rynku, na którym będzie dalej rozwijać i wzmacniać platformę nc+. Ponadto, niezależnie od wyników przeprowadzanej analizy, nc+ będzie kontynuować bliską współpracę z TVN, do której należy 32% udziałów w platformie nc+.

Źródło: Grupa ITI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *