Fundacja Lux Veritatis odwołuje się od decyzji KRRiT

Fundacja Lux Veritatis 23 sierpnia 2013 roku złożyła odwołanie na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącą opłaty za miejsce na cyfrowym multipleksie MUX-1 – informuje Radio Maryja.

Odwołanie Fundacji Lux Veritatis, która jest nadawcą Telewizji Trwam, dotyczy konieczności uiszczenia opłaty koncesyjnej do 8 października br., mimo że telewizja ta nie ma możliwości rozpoczęcia nadawania drogą cyfrową.

Fundacja ma zapłacić blisko 1 mln 300 tys. zł. Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk uważa, że KRRiT, podejmując decyzję dotyczącą wnoszenia opłat koncesyjnych, popełniła błąd.

Zastosowała bowiem przepis, który odnosi się do sytuacji, w której podmiot otrzymuje nową koncesję, tymczasem Fundacja tylko rozszerzyła dotychczasową koncesję o nadawanie na multipleksie pierwszym.

Tym samym Krajowa Rada powinna wystosować paragraf 9 rozporządzenia, który mówi o tym, że jeżeli zmienia się koncesję, rozszerza się ją, wówczas należy ustalić opłatę koncesyjną proporcjonalnie do czasu, który pozostał dla koncesji pierwotnej. Już w tej kwestii Krajowa Rada popełniła błąd. Dzisiaj za to miejsce płaci TVP, a z drugiej strony będzie płaciła Fundacja Lux Veritatis. Krajowa Rada mówi tak: zapłaćcie za coś, czego tak naprawdę wam nie dajemy, czyli zapłaćcie za usługę, której my wam nie dostarczamy. Tak nie powinno być. To jest chyba niezgodne z kodeksem postępowania cywilnego – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Źródło: Nasz Dziennik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *