„Łowcy jadu” na Discovery Channel

Trudno wyobrazić sobie pracę, w której każdy dzień może skończyć się bolesną śmiercią. W końcu obowiązują przecież zasady BHP. Istnieją jednak pewne wyjątki. Do nich należy profesja „łowcy węży”. To ludzie, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu najgroźniejszych gatunków tych gadów, mogących z łatwością zabić człowieka. Każdego roku wskutek ukąszeń węży giną dziesiątki tysięcy osób. Jednak ich jad to nie tylko śmiercionośna broń. To również składnik wielu leków, które ratują ludzkie życie. W jaki sposób „odławia” się najgroźniejsze węże świata? Co robić, by nie dać się ukąsić? O tym opowie program „Łowcy jadu”. Premiera już 15 marca 2016 roku na Discovery Channel.

Współczesna medycyna dowiodła, ze toksyny zawarte w jadzie węży, w odpowiednio dobranych dawkach, mogą korzystnie wpłynąć na leczenie chorób serca, nowotworów oraz innych schorzeń. Żeby jednak uzyskać jad, trzeba wyruszyć w najdziksze rejony świata, aby najpierw je schwytać, pobrać ich jad i z powrotem wypuścić na wolność. W programie „Łowcy jadu” kamery Discovery Channel towarzyszą czterem ekipom poszukiwaczy, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu najgroźniejszych gatunków węży. W tej profesji potrzeba ogromnej odwagi i nerwów ze stali. W końcu oni nie wyruszają na wyprawę na padalca, tylko na wyjątkowo niebezpieczne gady, jak grzechotnik teksański, mokasyn miedziogłowiec czy tajpan australijski. Biorąc pod uwagę coraz mniejszą ilość skutecznych antidotów na jad tych zwierząt, jest to praca wyłącznie dla ludzi, którzy nie boją się spojrzeć śmierci prosto w twarz.

Przywódcą jednego z zespołów jest Tim Fitzer – od dzieciństwa zafascynowany tymi zwierzętami. Z czasem udało mu się przekuć hobby w biznes. Choć został ugryziony już cztery razy, każdego roku, wspólnie z przyjaciółmi, udaje mu się pobrać jad 60 tych gadów.

Z kolei Brian Barczyk jest jednym z najbardziej doświadczonych łowców węży na świecie. W czasie swojej kariery udawało mu się „odłowić” najbardziej agresywne i zabójcze gatunki, m.in. czarną mambę czy żmiję gabońską. W tym zawodzie można też spotkać kobiety. Melanie Massey jest wspaniałą żoną, mamą i właścicielką firmy. Mało kto jednak wie o jej sekretnym hobby. Wspólnie ze swoim mężem, Danem, weekendy zamiast z dziećmi, spędzają na poszukiwaniu najgroźniejszych węży świata…

W jaki sposób „Łowcy jadu” odnajdują te zabójcze zwierzęta? Czy wszystkim uda się ujść z życiem?

„Łowcy jadu”

Premiera: wtorek, 15 marca, godzina 22:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *