MAiC, KRRiT oraz UKE informują o wyłączeniu naziemnej telewizji analogowej (grafika)

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej wspólnie informują o wyłączeniu naziemnej telewizji analogowej. Do skrzynek na listy mieszkańców obszarów, na których będą miały miejsce pierwsza wyłączenia naziemnej telewizji analogowej, trafiają ulotki informacyjne. Można dowiedzieć się z nich, że w listopadzie zostanie wyłączony sygnał analogowy, który zostanie zastąpiony sygnałem cyfrowym, a także to, co należy zrobić, aby telewizja nadal działała po wyłączeniu starego sygnału analogowego.

Przypomnijmy, że wyłączenie telewizji analogowej umożliwi dalszy rozwój Naziemnej Telewizji Cyfrowej. W pierwszej kolejności będą to operacje mające na celu zwiększenie zasięgu trzeciego multipleksu (MUX-3), który nadaje programy Telewizji Polskiej. Wyłączanie telewizji analogowej zostało podzielone na siedem etapów. Ostatni będzie miał miejsce do końca lipca 2013 roku.

Treść ulotki, która trafia do mieszkańców obszarów, na których w listopadzie będą miały miejsce wyłączenia telewizji analogowej

ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *