Nowa seria programu „ZŁOMOWISKO PL” w Discovery Channel

Polski program „ZŁOMOWISKO PL” już w październiku 2016 roku wraca na antenę Discovery Channel. Ponownie zobaczymy dobrze znanych widzom Marka i Edka oraz Stalowego z jego nieustraszoną ekipą. Poznamy także nową załogę Boss Stalu. Zgłębimy tajniki „rdzawych biznesów” i pokażemy ludzi, którzy za nimi stoją. Wśród nich m.in. Kasia – wyjątkowa kobieta, która żadnej pracy się nie boi, a kiedy trzeba to niczym rzeźbiarz, perfekcyjnie używa diaksu. Razem z nią pracuje Dafik – udźwignięcie dwustu kilogramów złomu to dla niego żaden problem, ale czy wystarczy mu siły, aby zaakceptować to, że rządzi nim kobieta? Nowa seria „ZŁOMOWISKO PL” to potężna dawka humoru, ale także prawdziwych ludzkich historii, wobec których nie sposób przejść obojętnie.

Sprawdź godziny emisji programu „ZŁOMOWISKO PL”

Rozbiórki, demolki, zgniatanie, czyli to, co „prawdziwi fani metalu” lubią najbardziej. Każdego roku przez ręce polskich złomiarzy przewija się 4 mln ton rdzawego żelastwa. Pionierzy na rynku stali obrót nią opanowali do perfekcji. Rachunki mówią same za siebie: wartość złomu to kwota rzędu 3 mld złotych. Przedsiębiorstwo „Piotro-Stal”, znane z poprzedniej serii programu, wie jak wykorzystać przedmioty, z pozoru, bezużyteczne. Sztuka ta nie udałaby się jednak bez niezastąpionych „orłów” Stalowego. To ekipa marzeń, której nie powstydziłby się żaden pracodawca. Szef firmy – Stalowy, to specjalista od zarządzania zasobami zarówno ludzkimi, jak i firmy. Zna wartość ciężkiej pracy. Biznes rozpoczął 20 lat temu, choć łatwo nie było. Podniszczoną ciężarówką sprzątał okoliczne podwórka z zardzewiałych urządzeń, które, jak czas pokazał, stały się jego głównym źródłem utrzymania. Warto było zaryzykować. W tym momencie zarządza jednym z największych warszawskich złomowisk.

Najwięksi gracze żyją ze stałych kontraktów, jednak prawdziwa walka o biznes zaczyna się na małych złomowiskach, do jakich bez wątpienia należy „Boss Stal”. To nowa firma, która zadebiutuje w „ZŁOMOWISKO PL” i z pewnością zaintryguje widzów Discovery Channel. Właściciel „Boss Stalu”, Krzysztof, doskonale zna się na swoim interesie. Ma silny charakter, dystans do świata i specyficzne poczucie humoru. O swoich pracowników troszczy się jak mało kto, czego najlepszym dowodem jest historia Darka. Mężczyzna, po 18-letnim pobycie w więzieniu, nie miał zupełnie do czego wracać. Rodzina nie chciała go znać, a znajomi zniknęli. Jednak jego upór, chęć „odkupienia win” i pomoc, jaką otrzymał od Krzysztofa, pomogły mu wyjść na prostą. Darek to nie jedyny pracownik „Boss Stalu”, który otrzymał od szefa „drugą szansę” na nowe życie. Jest nim także „Dafik”. Niegdyś właściciel firmy transportowej, któremu w pewnym momencie życie wymknęło się spod kontroli. Krzysztof wyciągnął do niego pomocną dłoń, dał pracę, a także dach nad głową. W ten sposób jego mieszkaniem stał się kontener na placu firmy, stworzony i zaaranżowany ze zutylizowanych przedmiotów.

„Dafik” to pracowity i silny facet, bez większego problemu potrafi udźwignąć ciężar dwustu kilogramów, więc praca na złomowisku nie stanowi dla niego specjalnego problemu. Z jednym małym wyjątkiem – trudno mu zaakceptować, że rządzi nim kobieta. Jest nią Kasia, prawa ręka szefa i bezpośrednia kierowniczka złomowiska. To osoba nietuzinkowa, która żadnej pracy się nie boi i choć perfekcyjnie wyspecjalizowała się w zarządzaniu innymi, kiedy trzeba to sama chwyci za diaks, palnik czy też siądzie za kółkiem wózka widłowego. W nowych odcinkach „ZŁOMOWISKA PL”, Kasia z pewnością zaskoczy niejednego faceta.

Nowa seria, nowe wątki, nowi bohaterowie, jednak to nie oznacza, że zabraknie tych najbardziej znanych i lubianych postaci. Marek vel „Krzykacz” i Edek znany jako „Siwy”, to team wybuchowy. W premierowych odcinkach udowodnią, że nie tylko w przenośni, ale i dosłownie. Ich „super zakup” starej snopowiązałki, która miała być zastrzykiem konkretnej gotówki, zakończy się… pożarem. Tym samym budynki gospodarcze i cały dorobek gospodarza, będącego właścicielem maszyny, znajdą się w poważnym niebezpieczeństwie. W nowej serii „ZŁOMOWISKA PL” poznamy także kobietę, która żyje z Markiem na co dzień… czyli jego żonę. Czy temperamentem i skalą głosu jest podobna do „Krzykacza”? Przekonamy się o tym już w październiku.

Premierowe odcinki „ZŁOMOWISKA PL” już od 12 października, w każdą środę o godzinie 22:00 tylko na Discovery Channel.

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *