Podróże, Internet i polskie VOD – jak je ze sobą pogodzić

Podróżując po świecie, niemal w każdym zakątku globu możemy bez większych problemów uzyskać dostęp do Internetu. Dzięki niemu możemy utrzymywać kontakt z rodziną i bliskimi, mieć dostęp do nieograniczonych zasobów wiedzy, a nawet oglądać telewizję ze swojego kraju.

Dynamiczny rozwój usług streamingu online całkowicie zmienił sposób i format w jakim korzystamy z treści w formie wideo. To, co kiedyś było dostępne wyłącznie w telewizji o określonych porach dnia, teraz możemy oglądać w dowolnej chwili na smart TV, komputerze, tablecie czy telefonie. Nie potrzebujemy już kablówki lub telewizji satelitarnej, żeby móc cieszyć się pełną ofertą programów największych stacji – wystarczy założenie konta w usłudze VOD.

Jednak zagraniczne wojaże i dostęp do VOD często nie idą ze sobą w parze. Większość dostawców tego typu usług nakłada ograniczenia związane z lokalizacją – dostęp do treści możliwy jest wtedy tylko z terytorium kraju, w którym świadczona jest usługa. Ma to związek z ograniczeniami licencyjnymi, nakładanymi przez wytwórnie i producentów. W tej sytuacji na ratunek przychodzi VPN.

Jak VPN może pomóc w dostępie do VOD?

Jeżeli mamy wykupiony abonament u jednego z wielu polskich dostawców VOD lub korzystamy z jego darmowej oferty okraszonej wyłącznie reklamami, to podczas pobytu za granicą może nas spotkać niemiła niespodzianka jeżeli zechcemy obejrzeć jeden z ulubionych seriali. Wszystko za sprawą blokad regionalnych, które nakładane są przez operatorów tego rodzaju usług i sprawiają, że przebywając poza granicami Polski nie uzyskamy do nich dostępu. Jak możemy przeczytać w poradniku na temat dostępu do polskiej telewizji VOD z zagranicy przygotowanym przez serwis DobryVPN.pl, aby odblokować do nich dostęp musimy uzyskać polskie IP. Warto zapoznać się z umieszczonymi tam poradami jeżeli zależy nam na poznaniu skutecznego sposobu na blokady internetowe wynikające z naszej lokalizacji.

Planując dłuższy pobyt za granicą i nie chcąc tracić dostępu do wykupionych już usług streamingu warto na poważnie pomyśleć nad VPNem. Nie tylko zwiększymy swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci, ale również ominiemy ograniczenia regionalne.

Zwiększone bezpieczeństwo

VPN to usługa sieciowa, dzięki której oprócz ominięcia blokad regionalnych i cenzury możemy również podnieść stopień bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Nie tylko w domu, ale również w podróży. Dzieje się to dzięki temu, że całe nasze połączenie sieciowe zostaje zaszyfrowane przy pomocy silnych algorytmów, co sprawia że jakakolwiek próba podejrzenia i przechwycenia tego co przesyłamy spełznie na niczym. Jest to szczególnie istotne, jeżeli korzystamy otwartych, publicznych sieci WiFi.

Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, wirtualna sieć prywatna (bo tak należy rozwinąć po polsku angielski skrót VPN) poprawia naszą prywatność podczas korzystania z Internetu. Dzieje się to dzięki temu, że za każdym razem gdy łączymy się z VPN uzyskujemy nowy adres IP. Wszelkie usługi szpiegujące, reklamodawcy i hakerzy mają przez to znaczne trudności z identyfikacją nas oraz określeniem naszej aktywności w Internecie.

One Comment on “Podróże, Internet i polskie VOD – jak je ze sobą pogodzić”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *