Polsat z nowościami na wiosnę 2017

Wiosna w Polsacie to pięć nowości: serial „Niania w wielkim mieście”, show „The Brain. Genialny Umysł”, paradokument „Ameryka marzeń”, ale przede wszystkim kultowy „Idol” i serial „Daleko od noszy – Reanimacja”. Wiosną na antenie stacji pojawią się wciąż cieszące się popularnością programy „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „Kabaret na Żywo”, „Nasz nowy dom” czy serialowe „Przyjaciółki”. Codziennie, prócz rozrywki, Polskę i świat przybliżą dziennikarze „Wydarzeń”. Nie zabraknie również emocji sportowych, a to za sprawą piłkarskiej reprezentacji Polski, której dwa wiosenne spotkania z Czarnogórą i Rumunią w drodze na mundial w Rosji pokaże Polsat.

Śledź szczegóły w programie telewizyjnym Polsatu

„Idol” – NOWOŚĆ
Pierwszy prawdziwy talent show w polskiej telewizji, kultowy „Idol”, który odkrył artystów tej miary co Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki czy Krzysztof Zalewski, w nowej odsłonie na antenie Polsatu. Trudna, muzyczna rywalizacja i surowi jurorzy sprawią, że emocji z pewnością nie zabraknie. Do rywalizacji o tytuł „Idola” staną młodzi ludzie w wieku od 16 do 28 lat. By zostać idolem będą musieli przejść cztery etapy i pokonać ośmiu konkurentów podczas finałowych koncertów na żywo. Za jurorskim stołem zobaczymy: Ewę Farną, która nie bez powodu zasiadła w jury słowacko – czeskiego „Idola”. Na koncie ma złote i platynowe płyty, a pierwszą z nich zdobyła w wieku 16 lat. Jest równie popularna w Polsce jak i w Czechach, a liczbą nagród, wyróżnień i osiągnięć muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów; Elżbietę Zapendowską – najlepszą specjalistkę od emisji głosu w Polsce, której wystarczą zaledwie trzy dźwięki by dowiedzieć się czy stoi przed nią kandydat na gwiazdę; Janusza Panasewicza niepokornego wokalistę Lady Pank, jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat 80-tych do dziś; Wojciecha Łuszczykiewicza lidera i wokalistę zespołu VIDEO, autora tekstów i kompozytora. Tylko w ubiegłym roku, aż trzy jego utwory znalazły się na liście najczęściej odtwarzanych w stacjach radiowych w Polsce. Show poprowadzi Maciek Rock.
Premiera: środa, 15 lutego, godzina 20:00

„The Brain. Genialny Umysł” – NOWOŚĆ
To program jakiego do tej pory w Polsce nie było! Nowatorski, ukazujący siłę i zdolności ludzkiego mózgu. Bohaterami każdego odcinka są zwykli ludzie: dorośli i dzieci, ale ich zdolności umysłowe wykraczają poza wszelkie wyobrażalne standardy. Uczestnicy charakteryzują się wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym, czy ponadprzeciętnie rozwiniętymi zmysłami smaku i dotyku. Swoje niesamowite i często nadnaturalne zdolności wykorzystują w różnych dziedzinach. W każdym odcinku uczestnicy „The Brain” podejmują wyzwanie w studiu na oczach publiczności oraz jury, którzy wspólnie będą decydować, kto zwycięży. „The Brain. Genialny Umysł” – to produkcja, która podbiła serca widzów na całym świecie! Wielomilionowa publiczność, spektakularne konkurencje, ale przede wszystkim niezwykli uczestnicy, których ocenią charyzmatyczni jurorzy: dr Mateusz Gola – specjalista w dziedzinie psychologii i badań nad mózgiem, który do programu przyjechał specjalnie z USA. Pracownik naukowy University of California w San Diego, jednej z najlepiej prosperujących i najszybciej rozwijającej się w tej specjalności badań uczelni na świecie. Cezary Żak, człowiek będący w stanie wyrecytować z pamięci 800 stron tekstu, bo tyle łącznie liczy osiem spektakli w których gra, wybitny aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Mariusz Pudzianowski – pięciokrotny Mistrz Świata, sześciokrotny Mistrz Europy oraz ośmiokrotny Mistrz Polski w prestiżowych zawodach Strongman, sportowiec, który wie, że nie ma wygranej walki bez połączenia ciężkich treningów i silnej psychiki z płynącą z mózgu motywacją. Mistrzyni pamięci, przebojowa, spontaniczna i kochająca wyzwania, aktorka Anita Sokołowska, która z łatwością potrafi wyrecytować swoje kwestie z jedenastu wiosennych scenariuszy odcinków „Przyjaciółek”. Show poprowadzi dziennikarz i komentator Polsatu Sport, Jerzy Mielewski.
Premiera: wtorek, 7 marca, godzina 20:00

„Niania w wielkim mieście” – NOWOŚĆ
Dzieci, ambicje i tajemnice z przeszłości! Dziewczyna z prowincji walczy o serca swoich podopiecznych, ale dla kogo bije jej własne? Serial obyczajowy „Niania w wielkim mieście” opowiada o losach Dany, która świeżo po skończeniu studiów stoi u progu ważnych decyzji. Chce być psychologiem w Warszawie, ale bez rodzinnego zaplecza i koneksji, jej wysiłki by znaleźć dobrą pracę są bezowocne. Los rzuca Danie koło ratunkowe i dziewczyna podejmuje pracę w ekskluzywnej agencji niań. Wkrótce okazuje się, że praca z dziećmi to zadanie wymagające nie tylko umiejętności psychologa, ale i kierowcy rajdowego, a nawet czarownicy. W tytułowej roli wystąpi Magdalena Lamparska. Towarzyszyć jej będą: Kamilla Baar-Kochańska, Przemysław Sadowski i Stefan Pawłowski. W pozostałych rolach zobaczymy Mateusza Rzeźniczaka, Martę Chyczewską, Dagmarę Bąk, Aleksandrę Grzelak, Dorotę Chotecką, Krzysztofa Stelmaszyka. W rolach klientów agencji niań pojawią się m.in: Daria Widawska, Waldemar Błaszczyk, Joanna Orleańska, Paweł Orleański, Marta Żmuda-Trzebiatowska i Natalia Klimas.
Premiera: wtorek, 7 marca, godzina 21:30

„Daleko od noszy – Reanimacja” – NOWOŚĆ
Po kilku latach przerwy na antenę Polsatu powraca najbardziej zwariowany personel medyczny w Polsce. Dobrze znany i lubiany przez widzów zespół małego, miejskiego szpitala będzie musiał zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, zaskakującymi wydarzeniami i tajemniczymi chorobami. Nie lada sprawdzianem okaże się dla nich „Dzień Prawdy” czy ogólnopolski konkurs na „Pacjenta Roku”. W najnowszym sezonie serialu „Daleko od noszy – Reanimacja” pojawią się ulubieńcy widzów: siostra Basen (Hanna Śleszyńska), doktor Kidler (Paweł Wawrzecki), ordynator Łubicz (Krzysztof Kowalewski), salowy Basen (Piotr Gąsowski), siostra Basia (Agnieszka Suchora), doktor Wstrząs (Krzysztof Tyniec), doktor Kraśnik (Rafał Rutkowski), siostra Magda (Magdalena Mazur) oraz pacjent Nowak (Bogusław Kaczmarczyk). W tym sezonie do wesołej szpitalnej ekipy dołączyli: Katarzyna Glinka – siostra Rita; Michał Lewandowski – Kuba, narzeczony Rity; Andrzej Nejman – Oskar, brat Basena oraz Doda jako Aniela – kierowca sanitarki. Gościnnie zobaczymy także Daniela Olbrychskiego w roli Wiedźmina.
Premiera: sobota, 4 marca, godzina 16:15

„Ameryka marzeń” – NOWOŚĆ
„Ameryka Marzeń” to prawdziwy polsko-amerykański kulturowy koktajl i jedyny w historii polskiej telewizji paradokument, który powstał w USA. W każdym z trzynastu odcinków tego paradokumentalnego serialu czeka na widzów dawka burzliwych emocji, ale także wzruszeń. Zobaczymy życie Polaków na emigracji, dowiemy się o ich wzlotach i upadkach, ciężkiej pracy, związkach i rodzinach. Poznamy także ich marzenia, które przyjechali spełnić w USA. Akcja serialu toczy się w najbardziej polskim mieście w Stanach, czyli w Chicago. Dzięki „Ameryce marzeń” dowiemy się jak żyje amerykańska Polonia.
Premiera: sobota, 4 marca, godzina 16:45

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – 7. edycja
Wiosenna edycja „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” będzie 20. z kolei zrealizowaną w Polsce. Dla Polsatu i twórców to ogromne wyróżnienie, bo światowe show wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jesienną edycję programu oglądało średnio trzy miliony widzów. Po kilku miesiącach treningów, walki z własnymi słabościami i życiu w blasku fleszy poznamy zwycięzcę i ulubieńca widzów, który w geście triumfu wzniesie Kryształową Kulę i otrzyma 100 tysięcy złotych. Wiosną wszystkie barwy tańca zaprezentują widzom: wokalistka – Natalia Szroeder i Jan Kliment, satyryk, kabareciarz, konferansjer, stad–uper i radiowiec – Mariusz Kałamaga w parze z Waleriją Żurawlewą, Miss Świata Głuchych 2016 Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino, legenda radiowego komentarza sportowego Tomasz Zimoch i Paulina Biernat, aktorka i dziennikarka Dominika Gwit i Żora Korolyov. Dagmar z serialowych „Przyjaciółek” – aktor Marcin Korcz w parze z Wiktorią Omyłą, aktorka, którą oglądaliście chociażby w „Drugiej szansie” – Monika Mariotti i Rafał Maserak, dla widzów doktor Rafał Konica z Leśnej Góry czyli aktor Robert Koszucki i Hanna Żudziewicz, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania dziennikarka sportowa Paulina Chylewska i Jacek Jeschke, aktor „Pierwszej miłości” Michał Malinowski w parze z Agnieszką Kaczorowską oraz młodziutka aktorka i wokalistka Kasia Sawczuk, której partnerował będzie Wojtek Jeschke. W jury podobnie jak w poprzedniej edycji zobaczymy Beatę Tyszkiewicz, Iwonę Pavlović, Michała Malitowskiego i Andrzeja Grabowskiego. Show poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz.
Premiera: piątek, 3 marca, godzina 20:00

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – 7. edycja
Zaskakujące wcielenia polskich artystów do złudzenia przypominające prawdziwe ikony polskiej i światowej sceny muzycznej, zobaczymy w siódmej edycji najchętniej oglądanego w sobotnie wieczory show – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. O Złotą Twarz i 100 000 tysięcy złotych na dowolny cel charytatywny powalczy ośmiu nowych uczestników. Dodajmy, że suma przekazanych dzięki programowi pieniędzy na rzecz podopiecznych różnych fundacji przekroczyła już milion złotych. Wiosną w programie będziemy oglądać najlepsze i najzabawniejsze metamorfozy: Joanny Jabłczyńskiej, Kasi Popowskiej, Moniki Borzym, Zofii Nowakowskiej, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Jakuba Świderskiego, Sławomira Zapały i Pawła Jasionowskiego. Program niezmiennie poprowadzą: Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor, a występy uczestników ocenią: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Bartek Kasprzykowski.
Premiera: sobota, 4 marca, godzina 22:00

„Nasz nowy dom” – 8. sezon
Tysiące przejechanych kilometrów i ponad 80 rodzin, którym Telewizja Polsat już pomogła. Misja dotarcia do osób które autentycznie jej potrzebują, musi trwać, bo na nowe domy i mieszkania czekają kolejni ludzie o gołębim sercu, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej. Wiosną ekipa „Naszego nowego domu” wybierze się naprawdę daleko. Będziemy w Żukowie na Kaszubach, odwiedzimy Trutnowy na Żuławach i Święcienice na Mazowszu. Dojedziemy nawet do Chojnowa koło Legnicy na Dolnym Śląsku, by poznać dramatyczną historię i pomóc 14–letniej Marcie i jej mamie. W sezonie wiosennym, wyremontujemy trzy mieszkania i dziewięć domów. Prowadząca Katarzyna Dowbor, architekci programu Martyna Kupczyk i Maciej Pertkiewicz oraz kierownicy robót – znany widzom Artur Witkowski i nowy w programie Wiesław Nowobilski, rodowity góral z Bukowiny Tatrzańskiej, zrobią wszystko by pomóc naszym bohaterom.
Premiera: czwartek, 2 marca, godzina 20:00

„Przyjaciółki” – 9. sezon
„Przyjaciółki” serialowy fenomen, który od blisko pięciu lat cieszy się niesłabnącą sympatią wiernych widzów. Dziewiąta seria doczeka się pierwszego jubileuszu. 9 marca wyemitujemy setny odcinek serialu. A co czeka widzów? Wiosenny sezon będzie pełen nowych wyzwań w życiu Anki, Zuzy, Ingi i Patrycji. Czym Zuza wypełni pustkę w swoim życiu? Co przyniesie Indze niespodziewana podróż do Nowego Jorku? Czy Patrycja i Michał odbudują swoje małżeństwo? Czy Anka i Paweł wreszcie dotarli do bezpiecznego portu? Obok Anity Sokołowskiej, Magdaleny Stużyńskiej-Brauer, Małgorzaty Sochy, Joanny Liszowskiej oraz ich dotychczasowych serialowych partnerów, w nowej serii zobaczymy Annę Prus i Karolinę Nowakowską.
Premiera: czwartek, 2 marca, godzina 21:00

Wiosną Polsat zaprasza także do oglądania seriali „Pierwsza miłość” i „Świat według Kiepskich”. Perypetie mieszkańców Wadlewa i Wrocławia stacja pokazuje od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. Premierowe odcinki, „Świata według Kiepskich”, serialu, który od 18 lat bawi widzów, będzie można oglądać w nowym paśmie – w każdą sobotę, od 4 marca o godzinie 19:30.

Wiosną widzowie zobaczą również kontynuacje seriali paradokumentalnych: „Trudne sprawy” (poniedziałek-piątek, od 27 lutego, godzina 13:00), „Dlaczego ja?” (poniedziałek-piątek, od 27 lutego, godzina 14:45) oraz „Zdrady” (czwartek, od 2 marca, godzina 22:00), „Gliniarze” (poniedziałek-piątek, od 27 lutego, godzina 17:00) i „Na ratunek 112” (poniedziałek-piątek, od 27 lutego, godzina 16:30)

Wiosna 2017 w Polsacie to wiele atrakcyjnych propozycji filmowych, przebojów kinowych, które swoją premierę na antenie otwartej będą miały właśnie w Polsacie: „Ocalony”, „Paddington”, „Uprowadzona 3”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”, „Terminator: Genisys” oraz m.in. „SpongeBob: Na suchym lądzie”.

PUBLICYSTYKA

„Wydarzenia”
„Wydarzenia” to flagowy program informacyjny Telewizji Polsat, nadawany w Polsacie, Polsacie News i Polsacie News 2. Główne wydanie, które prowadzą Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała, Joanna Wrześniewska-Sieger, Agnieszka Mosór oraz Magdalena Kaliniak, jest emitowane codziennie o godzinie 18:50. Od poniedziałku do piątku „Wydarzenia” są również nadawane o godzinie 15:50 w Telewizji Polsat, Polsat News i Polsat News 2. O godzinie 22:00 na antenie Polsat News jest emitowane codziennie wydanie wieczorne „Wydarzeń”. Wydanie popołudniowe prowadzą Joanna Wrześniewska-Sieger, Agnieszka Mosór, Magdalena Kaliniak i Przemysław Białkowski. Natomiast gospodarzami wydania wieczornego są Jarosław Gugała, Grzegorz Kozak, Joanna Wrześniewska-Sieger, Agnieszka Mosór oraz Przemysław Białkowski.

Najnowsze wydania „Wydarzeń” są również dostępne w Internecie w serwisie Polsatnews.pl w zakładce „Nasze programy” lub bezpośrednio pod adresem: http://www.polsatnews.pl/nasze-programy/.

„Interwencja”
Magazyn reporterów Telewizji POLSAT „Interwencja” już od 14 lat jest dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Zaangażowany i dynamiczny zespół analizuje wszystkie zgłoszone sprawy. Magazyn prowadzą Michał Bebło i Marcin Łukasik. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 16:15. Natomiast w soboty o godzinie 21:10 na antenie Polsat News emitowana jest „Interwencja. Taka jest Polska”, w której przedstawiane są najciekawsze reportaże, a także nowe wątki i dodatkowe informacje na ich temat.

„Państwo w Państwie”
„Państwo w Państwie” od 5 lat utrzymuje silną pozycję wśród programów publicystycznych. Program, prowadzony przez Przemysława Talkowskiego, dziennikarza Polsat News, walczy z powszechnym przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Dzięki reportażom i sprawom nagłaśnianym przez redakcję „Państwo w Państwie” dokonano m.in. istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a około 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Według wyliczeń redakcji „Państwo w Państwie”, bohaterowie przedstawionych w programie historii przesiedzieli niesłusznie w aresztach i więzieniach w sumie 61 lat i 3 miesiące.

Program „Państwo w Państwie” jest stale nagradzany i doceniony za swoją działalność. W październiku 2016 Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz otrzymali wyróżnienie honorowe Nagrody Radia ZET im. Andrzej Woyciechowskiego za reportaż „Czy państwo radzi sobie z lichwą?”, miesiąc później redakcja „Państwo w Państwie” zdobyła nagrodę główną w XIV Konkursie im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

„Państwo w Państwie” emitowane jest w niedzielę o godzinie 19:30 w Polsacie, Polsacie News i Polsacie News 2

Sportowe wydarzenia wiosny w Telewizji POLSAT

Sporo emocji wzbudzą duże wydarzenia sportowe, które wiosną znajdą się w ramówce Polsatu i w kanałach sportowych grupy. Po udanej jesieni w eliminacjach do Mundialu w Rosji 2018 reprezentacja Polski w piłce nożnej jest liderem grupy E z 10 punktami na koncie. Wiosną wybrańcy Adama Nawałki zagrają dwa mecze o punkty:
– 26 marca (niedziela) Czarnogóra – Polska (godzina 20:45)
– 10 czerwca (sobota) Polska – Rumunia (godzina 20:45)

Bezpośrednia transmisja tylko w Polsacie i Polsacie Sport.

Najważniejszą imprezą roku będą rozgrywane w Polsce siatkarskie Mistrzostwa Europy. Od 24 sierpnia do 3 września reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera Ferdinando De Giorgi, powalczy o tytuł. Polacy w fazie grupowej w Gdańsku zagrają z Serbią, Finlandią i Estonią.

W czerwcu kanały sportowe Polsatu pokażą piłkarskie mistrzostwa Europy U-21, które zostaną rozegrane w naszym kraju. Polska reprezentacja olimpijska trenera Marcina Dorny w fazie grupowej zagra z wymagającymi rywalami z Anglii, Szwecji i Słowacji. W mistrzostwach będą mogli zagrać również Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Bartosz Kapustka i Paweł Dawidowicz, którzy są obecnie powoływani do pierwszej reprezentacji. Mecze 12 najlepszych młodzieżowych reprezentacji Starego Kontynentu zostaną rozegrane w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach. Finał 30 czerwca w Krakowie.

Między 20 a 30 lipca kibice, na antenach kanałów sportowych Polsatu, będą mogli oglądać rozgrywane we Wrocławiu, The World Games 2017 – czyli 10 Igrzyska w sportach nieolimpijskich. Kibice zobaczą rywalizację m.in. w futbolu amerykańskim, kickboxingu, wioślarstwie halowym, trójboju siłowym, sumo, squashu, biegach na orientację, karate, kręglach, łucznictwie czy lacrosse. O medale powalczą też najlepsi żużlowcy.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *