TVN liderem oglądalności we wrześniu

TVN był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce we wrześniu 2014 roku. Kanał osiągnął najwyższe wyniki oglądalności wśród wszystkich widzów oraz w grupie komercyjnej osób w wieku 16-49 lat, zarówno w ujęciu całodobowym, jak i w Primetime.

W pierwszym miesiącu emisji jesienna ramówka TVN okazała się najlepszą ofertą programową na polskim rynku telewizyjnym. Całodobowy udział stacji TVN w grupie ogólnej widzów 4+ wyniósł 12,9%, a w komercyjnej grupie docelowej widzów w wieku 16-49 wyniósł 14,7% i 16,5% w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Stacja osiągnęła we wrześniu lepsze rezultaty niż w pierwszym miesiącu tegorocznego sezonu wiosennego, gdy jej rynkowe udziały wynosiły odpowiednio 12,7% (A4+), 14,4% (A16-49) i 16,1% (A16-49, miasta 100 tys.+).

W porze najwyższej oglądalności telewizji w godzinach 18:00-23:00 (Primetime) wrześniowe udziały TVN były jeszcze wyższe od całodobowych i wynosiły w wymienionych grupach odpowiednio: 15,2% (A4+), 16,7% (A16-49) i 19,6% (A16-49, miasta 100 tys.+).

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w jesiennej ramówce TVN połączyliśmy flagowe, od dawna znane i lubiane przez widzów produkcje TVN oraz całkiem nowe formaty. Pierwszy miesiąc ich nadawania potwierdza że był to strzał w dziesiątkę. Sprawdzone programy nadal wygrywają z konkurencją, nawet jeśli – jak „Top Model” – muszą radzić sobie w nowym czasie emisji. Nowe formaty zyskują własną widownię i również budują w swoich pasmach pozycję liderów. Liczymy, że w październiku, wraz z rozwojem akcji i coraz bardziej zaciętą rywalizacją uczestników wielu programów oraz wraz z emisją kolejnej nowości – od 19 października ruszają „Żony Hollywood” – przyciągniemy przed telewizory kolejnych widzów – powiedział Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

„Mam talent!” zgromadził wśród programów rozrywkowych TVN najliczniejszą widownię. W siódmej edycji programu jurorzy i prowadzący po raz pierwszy otrzymali możliwość skorzystania z tzw. Złotego Przycisku gwarantującego ich faworytom miejsce w półfinale i krótszą drogę do zdobycia nagrody głównej, tj. 300 tys. złotych. Odcinek nadawany w sobotę 27 września przyciągnął przed ekrany telewizorów 3,7 mln widzów, co w grupie wszystkich widzów dało stacji udział w wysokości 24,4%. W grupie komercyjnej TVN-owski talent show osiągał udział do 25,8%. „Mam talent!” był bezkonkurencyjny w swoim paśmie nadawania, pokonując m.in. rywalizujący z nim bezpośrednio show TVP2 „The Voice of Poland”, który gromadził ponad dwukrotnie mniejszą publiczność.

W kulinarnym show „MasterChef”, zmagania o tytuł najlepszego kucharza amatora śledziło nawet 2,8 mln widzów. Dzięki tak licznej widowni program z gwiazdami: Magdą Gessler, Anną Starmach i Michelem Moranem w roli jurorów osiągał udziały do 18,5% w grupie ogólnej i do 24,8% w komercyjnej grupie 16-49. W drugiej z tych grup „MasterChef” osiągnął najlepszy wynik w swym paśmie, pokonując m.in. produkcję Polsatu „Must be the music”. Kolejne odcinki, w których eliminacje i wybór finałowej czternastki nabiorą tempa, a gościem specjalnym programu będzie Gordon Ramsay, uznawany za najsławniejszego kucharza na świecie, zapowiadają się równie emocjonująco.

„Kuchenne rewolucje”, autorski program Magdy Gessler, także odnotowywał we wrześniu doskonałe wyniki oglądalności z widownią do 2,3 mln widzów i udziałem sięgającym 16,7% wśród wszystkich widzów oraz 22,8% w grupie 16-49. W godzinach nadawania „Kuchennych rewolucji” żaden inny program nie cieszył się tak dużą popularnością w komercyjnej grupie widzów w wieku 16-49. Program osiągał wtedy średnio 18,6% udziału w rynku.

„Top Model”, nadawany tej jesieni w poniedziałki o 21:30, również gromadzi przed telewizorami liczną widownię. Program, w którym po raz pierwszy w historii polskiej edycji show szansę na karierę w modelingu zyskali także mężczyźni, oglądało do 2,5 mln widzów, dzięki czemu program osiągnął udział 25,8% w komercyjnej grupie docelowej i 18,6% w grupie ogólnej widzów 4+. Zarówno pod względem ratingów, jak i udziałów rynkowych była to najchętniej oglądana pozycja programowa w tym paśmie nadawania.

Pokazywany z ogromnym sukcesem w trzynastu krajach na całym świecie reality show „Kto poślubi mojego syna?” zebrał spośród nowych propozycji TVN przygotowanych na jesień 2014 roku największą widownię. Emitowany w środowe wieczory program, w którym cztery matki poznają i wybierają najlepsze kandydatki na żony dla swoich synów, gromadził nawet 2,5 mln widzów, odnotowując udział 21,9% w grupie komercyjnej 16-49 i 18,3% w grupie ogólnej 4+. Spośród dostępnej w godzinach swojej emisji oferty telewizyjnej program był najchętniej wybierany zarówno przez grupę 4+, jak i widownię 16-49.

„Szkoła”, druga nowość z jesiennej ramówki TVN, to serial z kategorii scripted docu prezentujący historie z życia krakowskich gimnazjalistów, licealistów i nauczycieli. Program również został liderem w swoim paśmie nadawania. Średni udział „Szkoły” w rynku wynosił 19,9% w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,4% w grupie wszystkich widzów. Niemal równie dobry wynik oglądalności pod względem liczby widzów osiągnął we wrześniu jeden z odcinków kolejnego nowego programu rozrywkowego TVN – „Mama kontra mama” o kobietach pochodzących z różnych środowisk i prezentujących różne style życia i wychowania dzieci.

Obok programów rozrywkowych widzowie TVN najchętniej wybierali we wrześniu seriale. W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się po raz kolejny serial „Na Wspólnej” z widownią liczącą nawet 2,8 mln widzów i z udziałem do 17,9% w grupie wszystkich widzów 4+ oraz do 18,5% w grupie komercyjnej. Wśród seriali obyczajowych bardzo dobre wyniki oglądalności odnotowywał także „Szpital” (do 2,5 mln widzów), „Lekarze” (nawet 2,3 mln widzów) i „Prawo Agaty” (do 2,2 mln widzów) oraz „Ukryta prawda” (do 1,7 mln widzów). Z kolei w kategorii talk show najlepsze wyniki uzyskał „Kuba Wojewódzki” z widownią liczącą nawet 1,4 mln widzów. TVN zajmował pierwszą pozycję w swoim paśmie nadawania.

Liderami w swoich pasmach nadawania były także „Fakty TVN” i „Dzień dobry TVN”. Wieczorne wydania głównego serwisu informacyjnego TVN gromadziły przed telewizorami widownię liczącą nawet 3,9 mln widzów. W komercyjnej grupie docelowej widzów w wieku 16-49 „Fakty TVN” osiągnęły najwyższy średni udział (25,4%) wyprzedzając konkurencyjne programy informacyjne – „Wydarzenia” Polsatu (z udziałem 19,9%) oraz „Wiadomości” TVP1 (udział 18,6%). Nadawany po „Faktach TVN” program interwencyjny „Uwaga!” oglądało nawet do 3 mln widzów. „Dzień dobry TVN” – program telewizji TVN nadawany w paśmie telewizji śniadaniowej – posiadał udział do 23,3% w komercyjnej grupie docelowej (16-49).

Źródło: TVN

One Comment on “TVN liderem oglądalności we wrześniu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *