TVP ABC i TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (zrzuty)

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z 14 na 15 lutego 2014 roku, tuż przed północą, w ofercie pierwszego multipleksu (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej  znalazły się dwa nowe programy telewizyjne – społeczno-religijna TV Trwam, której nadawcą jest Fundacji Lux Veritatis, oraz dziecięca TVP ABC, należąca do Telewizji Polskiej.

Na MUX-1 nastąpiły także inne zmiany – TVP INFO i TVP1 HD, które do tej pory były dostępne na MUX-1, zostały przeniesione na trzeci multipleks (MUX-3), natomiast TVP1 SD, dostępna dotychczas na MUX-3, została przeniesiona na MUX-1.

Aktualny układ programów telewizyjnych w MUX-1

15mux1

TVP ABC to kanał pełen interesujących i zabawnych i zawsze bezpiecznych programów, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię najmłodszych widzów. TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym wszystko to, co najlepsze w zbiorach telewizji publicznej lub specjalnie na jej potrzeby kupione, jak: „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Miś Fantazy”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Smerfy” i „Pszczółka Maja”. Szczególną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których przygotowano codzienne i aż godzinne pasmo „Wieczorynki” codziennie od 19:00 do 20:00.

Paramtery techniczne „TVP ABC”:

ID: TVP ABC
VIDEO PID: 5102
AUDIO PID: 5103 (pol), org (5104), 5108 (aux)
PCR PID: 5102
SID: 51
LCN: 29

tvpabc1

TV Trwam to stacja o charakterze edukacyjno-poradniczym i religijnym. TV Trwam służy pełnemu i autentycznemu rozwojowi człowieka poprzez uwrażliwienie go w duchu wartości chrześcijańskich na rolę Państwa i rodziny oraz kwestie społeczno-ekonomiczne i obywatelskie. TV Trwam będzie edukować w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa, pogłębiać życie wewnętrzne jego odbiorców, wspierać kształtowanie współczesnej świadomości chrześcijańskiej w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski, promować postawy ekumeniczne i działania w duchu dialogu międzyreligijnego, ukazywać dorobek kultury i sztuki sakralnej oraz świeckiej, przekazywać pełne, aktualne informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

Paramtery techniczne „TV Trwam”:

ID: TV Trwam
VIDEO PID: 5012
AUDIO PID: 5003 (pol)
PCR PID: 5012
SID: 50
LCN: 16

trwam1

W wyniku tych zmian może być konieczne ponowne przeszukanie pasma w odbiornikach DVB-T w celu wyszukania dostępnych serwisów, co pozwoli na aktualizację listy dostępnych programów. Niektóre odbiorniki, w przypadku niepowodzenia aktualizacji listy programów, mogą wymagać przywrócenia ustawień fabrycznych i ponownego zaprogramowania urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *