Loty narciarskie z Oberstdorfu w TVP1

Po raz pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich zawody odbędą się na skoczni mamuciej. Jak długie loty w Oberstdorfie zanotuje Kamil Stoch? Transmisje z konkursów w TVP1 już 4 i 5 lutego.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

Pierwszy konkurs rozpocznie się 4 lutego o godzinie 15:50, a drugi – w niedzielę 5 lutego o godzinie 14:30. Zawody komentować będą: Stanisław Snopek i Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzą: Maciej Jabłoński (sobota) i Maciej Kurzajewski (niedziela), a wśród ich gości znajdzie się m.in. Rafał Kot. Reporterem w Oberstdorfie będzie Michał Regulski. Komentarze dotyczące występów naszych skoczków zamieszcza na stronie sport.tvp.pl Adam Małysz, stały ekspert TVP Sport.

Kamil Stoch w tym sezonie stanął już na podium w Oberstdorfie. Podczas konkursu otwierającego Turniej Czterech Skoczni zajął drugie miejsce. Wtedy startował na dużej skoczni, czy teraz poradzi sobie z „mamutem”? Do tej pory tylko dwukrotnie był w pierwszej trójce zawodów rozgrywanych na takim obiekcie – w 2011 roku wygrał w Planicy, w 2012 był trzeci w konkursie rozgrywanym w Tauplitz/Bad Mitterndorf. Teraz jest jednak liderem Pucharu Świata, a to dodatkowa motywacja.