„Community” w Comedy Central

„Najlepszy serial komediowy” (The Guardian), „Niewiarygodnie genialny” (E!), „Pojechany sitcom” (US Weekly) – to tylko niektóre opinie o „Community”, nowym serialu w Comedy Central, który startuje już 26 sierpnia.

Życie wziętego prawnika – Jeffa Wingera (Joel McHale) zmienia się nie do poznania, kiedy musi wrócić do college’u, by ponownie zdobyć dyplom i udowodnić, że nie znalazł się w kancelarii przypadkiem. Okazuje się bowiem, że główny bohater nieco podkolorował swoje dotychczasowe osiągnięcia – dyplom zdobyty na University of Columbia, to jedno wielkie kłamstwo, a uczelnia, na której studiował, to kiepski uniwersytet w Ameryce Południowej.

Jeff trafia do mało prestiżowego Greendale Community College, by tym razem zdobyć papier amerykańskiej uczelni. Próbując poderwać piękną, lecz niepokorną Brittę, przez przypadek zakłada koło naukowe języka hiszpańskiego, do którego trafiają sami dziwacy. Pierce Hawthorne jest wiecznym studentem i siedmiokrotnym rozwodnikiem, który mimo siwych włosów wciąż czuje się młody (w tę rolę wcielił się genialny Chevy Chase, znany m.in. z serii filmów „W krzywym zwierciadle”). Do grupy dołącza też zamknięty w sobie Abed – syn Palestyńczyka i Polki, obsesyjnie interesujący się popkulturą. Jest też Annie (Alison Brie znana z serialu „Mad Men”), kujonka po odwyku, Troy, który z powodu kontuzji stracił sportowe stypendium oraz samotna matka – Shirley.

W tym college’u nie tylko uczniowie mają oryginalne osobowości. Sposób, w jaki azjatycki nauczyciel hiszpańskiego Ben Chang (Ken Jeong znany z serii „Kac Vegas”) przekazuje wiedzę swoim studentom, nie należy do typowych. Za to dziekan uczelni chce być uznawany za „fajnego” faceta, co wychodzi mu co najmniej komicznie.

W „Community” często pojawiają się żarty nawiązujące do popkultury i rozmaitych filmowych gatunków. Są więc odcinki nagrywane w konwencji serialu kryminalnego czy medycznego. Serial do tej pory zdobył statuetkę Emmy oraz był nominowany do nagród Annie, People’s Choice i Teen Choice.

„Community”

Premiera: poniedziałek, 26 sierpnia, godzina 21:05
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 21:05

Źródło: VIMN Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *